Soutěže

Dejte o sobě vědět zábavnou formou.

 

Na internetu se chtějí lidé bavit a soutěže jsou jednou ze zábavných forem, jak se nenásilnou formou představit zákazníkovi. Přes soutěže na internetu lze například získat stovky kontaktů a přátel na Facebooku.

Navíc to lze udělat nejen za peníze, ale také zdarma a přesto plnohodnotně.

Příklad soutěže na internetu:
Vytvoříte si soutěž o nějaké zboží, které máte ve svém e-shopu. Můžete také třeba soutěžit o poukaz na nákup v hodnotě XY Kč.

Odkaz na tuto soutěž zaregistrujete na specializovaných soutěžních webech.

Které to jsou?
Soutěžní weby naleznete jednoduše, do Google vyhledávače napište “soutěže online”. Stačí vybrat weby z výsledků vyhledávání z první - druhé stránky.  Na soutěžních webech stačí registrace zdarma, i bez placení získáte spoustu soutěžících.

Do soutěže nezapomeňte přidat odkaz na Facebook s výzvou, aby se k vám soutěžící přidali. Nedávejte přátelství na Facebooku jako podmínku soutěže, Facebook toto ve svých pravidlách nepovoluje.

V případě, že si necháváte od soutěžících zaslat kontaktní údaje, nezapomeňte si od nich vyžádat souhlas se zpracováním osobních údajů.

Toto je velmi jednoduchý a účinný postup.

Upřímně, s některými pořadateli soutěží se lze domluvit, kdo má soutěž vyhrát, ale z vlastní zkušenosti vím, že skutečný výherce vás dokáže dlouhodobě chválit a propagovat a náklady se vyplácí.

Další možnosti soutěží jsou placené. Na Facebooku i internetu je spousta specializovaných míst, kde si můžete zaplatit nejrůznější způsoby propagace.

Ze statistik platí, že kontakty ze soutěží nemají tak velkou hodnotu, většinou jsou to lidé, kteří chtějí pouze soutěžit.