Jak úspěšně provozovat e-shop?

Aneb více jak 10 prodejních strategií, jak prosadit  e-shop na internetu.

Provozovat úspěšný e-shop je snem mnohých z nás. Ať již maminky na mateřské, která si chce přivydělat, studenta po škole nebo zaměstnance, který má práce pro druhé dost.

Dříve nebo později většina z nás, kteří přemýšlíme o podnikání, dojde ke skutečnosti, že jednou z nejlepších cest jak podnikat je založit si e-shop.

Provozovat e-shop patří mezi podnikání, u kterého není třeba zastavit vlastní dům a modlit se, ať o něj nepřijdete, kdyby se nedařilo. Náklady bývají v porovnání s klasickým podnikáním mnohonásobně nižší a možnosti zisků mnohonásobně vyšší.

Dnešní doba e-shopům přeje.

e-shopům doba přeje

S e-shopem můžete zasílat zboží do mnoha zemí. Dopravci snižují ceny, tuzemské i zahraniční bankovní převody jsou dnes zcela bezpečné a levné. Lidé nakupování na internetu nejenže začali důvěřovat, mnozí tak již řeší téměř veškeré nákupy.
Ruku na srdce, kolik znáte ve svém okolí lidí, kteří ještě nic přes internet nekoupili?

Jak na úspěšný e-shop?

  • S čím se dá dnes na internetu dobře obchodovat?
  • Jaký typ e-shopu si vlastně vybrat?
  • Jak to všechno to zorganizovat a přitom na nic důležitého nezapomenout?
  • Jak udělat ziskovou reklamní kampaň?
  • Kde vzít dobrého grafika?

To jsou otázky, které si klademe my všichni, kteří e-shop provozujeme.

Kde vzít zákazníky?

Lze oslovit zákazníky levněji než jak vám nabízí reklamní agentura?
Mimochodem všimli jste si, že v každé reklamní agentuře vám řeknou, že přesně vědí jak vám sehnat zákazníky a téměř nikdo z těch lidí neprovozuje vlastní e-shop?
Ano jsou vyjímky.
To, kam tím mířím je fakt, že e-shopaři dokáže nejlépe poradit zase jenom markeťák s praxí e-shopaře. Který dokáže poradit na základě vlastních zkušeností.

Nechci házet všechny agentury do jednoho pytle, ale z vlastní praxe jsem to zažil mnohokrát. Markeťák už už přemýšlí, co si dá na oběd a vyřeší vás doslova jak na běžícím pásu… . Řekne, že je třeba pustit reklamu na Facebook, Google kampaň na klíčová slova, Sklik, obsahovou síť, remargeting, retargeting a tak nějak neřeší finance, PROTOŽE NEJDE O JEHO PENÍZE. Ano, jsou dnes už i takoví, co se vás zeptají třeba na vaši představu výše PNO (podílu nákladů na obratu), ale bohužel, zdaleka to není pravidlem.

Shop-klub.cz vznikl na základě právě takových zkušeností.

nakupování

Máte možnost nejen se seznámit s postupy a návody k jednotlivým prodejním kanálům, ale také dovědět se informace získané z praxe e-shopařů.
V klubu získáte rady jak na SEO optimalizaci, aby byl váš e-shop dohledatelný ve vyhledávačích a nemuseli jste jen platit reklamu.

V sekci zabývající se zbožovými vyhledávači jsou rozebrány strategie pro prodej přes zbožové vyhledávače jako jsou Zboží.cz, Heuréka.cz, Google nákupy a další.

Proč jsou zbožové vyhledávače důležité?

Protože tam nechodí lidé za zábavou, jako například na sociální sítě. Na zbožové vyhledávače chodí lidé, kteří chtějí něco koupit a hledají, kde to koupit. Není pravdou, že zboží koupí vždy v eshopu, kde je to nejlevnější. Proces rozhodování ovlivňuje spousta dalších faktorů.

Je zajímavé, kolik lidí si myslí, že druhý největší vyhledávač na světě je Seznam.cz a přitom je to Youtube. Proto je třeba Youtube nepodceňovat, pokud je to jen trochu možné. Samozřejmě to hned nemusí znamenat, že se z vás musí stát youtuber a budete muset natáčet jedno video za druhým.
Co se ale třeba zamyslet nad oslovením mladé youtuberky, která má několik tisíc sledujících a za zaslaný vzorek vašeho produktu zdarma ho na svém profilu předvede a pochválí? Ti z nás, kdo to zkusili, by mohli vyprávět… a v klubu také vyprávějí.